Sivistyslautakunta


Sivistyslautakunta huolehtii opetus- ja kulttuuritoimen, ruokapalvelujen sekä vapaan sivistystyön tehtävien järjestämisestä ja kehittämisestä.

Kokoukset pidetään tarvittaessa torstaisin alkaen klo 18.30
Pöytäkirja pidetään yleisesti nähtävillä yleisessä tietoverkossa.

Sivistyslautakunta 2017-2021

Teijo Paananen
Puheenjohtaja
Puh. 040 5740 187
teijo.paananen@haapajarvi.fi

Simo Alanko
Varapuheenjohtaja
Puh. 040 573 4425
simo.alanko@haapajarvi.fi

Raimo Aho
Puh. 040 032 7202
raimo.aho@haapajarvi.fi

Tiina Pietikäinen
Puh. 040 736 4790
tiina.pietikainen@haapajarvi.fi

Riikka Parttimaa
Puh. 044 528 4413
riikka.parttimaa@haapajarvi.fi

Esko Lapinoja
Puh. 050 524 3363
esko.lapinoja@haapajarvi.fi

Aila Kukkola
Puh. 044 445 6279
aila.kukkola@haapajarvi.fi

Sirli Hautamäki
Puh. 040 960 9888
sirli.hautamaki@haapajarvi.fi

Vesa Puputti
Puh. 044 376 2396,
virka-aikana 044 445 6276
vesa.puputti@haapajarvi.fi