Siirry sisältöön

Kaupunginvaltuusto

Kokouksista ilmoitetaan erikseen ilmoitustaululla, Maaselkä -lehdessä ja internet-sivuilla. Yleisö voi tulla seuraamaan valtuuston kokousta. Kaupunginvaltuuston pöytäkirjat ovat tarkastuksen jälkeen nähtävillä hallintopalveluiden kirjaamossa sekä kaupungin nettisivuilla.

Suunnitelman mukaan kokoukset vuonna 2017 ovat: 28.8., 25.9., 16.10., 13.11., 11.12. Kaupunginvaltuusto pitää myös iltakouluja ajankohtaisista asioista. Iltakoulut eivät ole avoimia yleisölle.

Kaupunginvaltuusto 2017-2021

Esko Peltoniemi, KESK
Puheenjohtaja
Puh. 040 520 8915
esko.peltoniemi@haapajarvi.fi

Maritta Niska, SDP
Puh. 040 709 9454
maritta.niska@haapajarvi.fi

Jari Nahkanen, SDP
I varapuheenjohtaja
Puh. 040 412 1046 tai
virka-aikana 044 445 6241
jari.nahkanen@haapajarvi.fi

Teijo Paananen, SDP
Puh. 040 574 0187
teijo.paananen@haapajarvi.fi

Unto Kananen, KESK
II varapuheenjohtaja
Puh. 044 593 0083
virka-aikana 044 445 6410
unto.kananen@haapajarvi.fi

Jouko Pekonen, KESK
Puh. 040 500 1945
jouko.pekonen@haapajarvi.fi

Simo Alanko, KESK
Puh. 040 573 4425
simo.alanko@haapajarvi.fi

Jussi Peltokorpi, KESK
Puh. 044 025 7250
jussi.peltokorpi@haapajarvi.fi

Eero Autio, KESK
Puh. 040 538 6357
eero.autio@haapajarvi.fi

Vesa Puputti, E44
Puh. 044 376 2396
virka-aikana 044 445 6276
vesa.puputti@haapajarvi.fi

Veikko Ekman, KESK
Puh. 040 587 2400
veikko.ekman@haapajarvi.fi

Reijo Puranen, SDP
Puh. 040 543 9941
reijo.puranen@haapajarvi.fi

Risto Hautakangas, KESK
Puh. 040 704 4157
risto.hautakangas@haapajarvi.fi

Paavo Ranua, KESK
Puh. 0400 681 389
paavo.ranua@haapajarvi.fi

Jukka-Pekka Hjelm, KOK
Puh. 0400 681 085
jukka-pekka.hjelm@haapajarvi.fi

Raimo Salomaa, KESK
Puh. 040 762 9674
raimo.salomaa@haapajarvi.fi

Harri Härkönen, SDP
Puh. 0400 255 853
harri.harkonen@haapajarvi.fi

Ulla Savola, KESK
Puh. 044 593 3332
ulla.savola@haapajarvi.fi

Teija Myllylä, KESK
Puh. 040 578 8315
virka-aikana 044 445 6408
teija.myllyla@haapajarvi.fi

Hilkka Soranta, KESK
Puh. 0400 876 844
hilkka.soranta@haapajarvi.fi

Markku Mäkelä, SDP
Puh. 040 910 4895
markku.makela@haapajarvi.fi

Mauri Tenkula, SDP
Puh. 050 558 5857
mauri.tenkula@haapajarvi.fi

Mauri Mäntylä, PS
Puh. 040 870 7859
mauri.mantyla@haapajarvi.fi

Samuel Vainio, PS
Puh. 044 240 2727
samuel.vainio@haapajarvi.fi

Lauri Niemi, KESK
Puh. 0400 246 190
lauri.niemi@haapajarvi.fi

Matti Viitala, PS
Puh. 040 563 8919
matti.viitala@haapajarvi.fi

Maarit Nikula, SDP
Puh. 040 565 1849
maarit.nikula@haapajarvi.fi