Siirry sisältöön

Kaupunginhallitus

Kaupunginhallituksessa on yhdeksän jäsentä ja jokaisella henkilökohtainen varajäsen.

Kokoukset pidetään pääosin kuukauden toisena tiistaina alkaen klo 19.00 kaupungintalolla, kaupunginhallituksen kokoushuoneessa. Kokouspäivät 2017: 26.6., 15.8., 12.9., 10.10., 7.11., 28.11; 12.12.. Pöytäkirja pidetään nähtävänä kokousta seuraavana torstaina tai, jos silloin on pyhäpäivä, seuraavana arkipäivänä klo 10.00-12.00 hallintopalveluiden kirjaamossa.


Kaupunginhallitus 2017-2021

Teija Myllylä, KESK
Puheenjohtaja
Puh. 044 445 6408
teija.myllyla@haapajarvi.fi

Maarit Nikula, SDP
I varapuheenjohtaja
Puh. 044 200 9913 tai 040 565 1849
maarit.nikula@haapajarvi.fi

Paavo Ranua, KESK
II varapuheenjohtaja
Puh. 0400 681 389
paavo.ranua@haapajarvi.fi

Risto Hautakangas, KESK
Puh. 040 704 4157
risto.hautakangas@haapajarvi.fi

Veikko Ekman, KESK
Puh. 040 587 2400
veikko.ekman@haapajarvi.fi

Ulla Savola, KESK
Puh. 044 593 3332
ulla.savola@haapajarvi.fi

Maritta Niska, SDP
Puh. 040 709 9454
maritta.niska@haapajarvi.fi

Teijo Paananen, SDP
Puh. 040 5740 187
teijo.paananen@haapajarvi.fi

Matti Viitala, PS
Puh. 040 563 8919
matti.viitala@haapajarvi.fi