Siirry sisältöön

Tekninen lautakunta


Tekninen lautakunta huolehtii maankäytön suunnittelusta ja yhdyskuntarakentamisen edellyttämistä palveluista sekä kaupungin toimesta tapahtuvasta julkisesta rakentamisesta.

Lautakunnan tehtävänä on huolehtia myös muiden kaupungin teknisten palveluiden järjestämisestä ja kehittämisestä.

Teknisen lautakunnan tiejaos toimii lain yksityisistä teistä tarkoittamana tielautakuntana.

Kokoukset pidetään tarvittaessa joka kuukauden kolmantena torstaina alkaen klo 18.30, kaupungintalon kokoushuone 2:ssa. Pöytäkirja pidetään yleisesti nähtävänä teknisessä virastossa toimistosihteerin huoneessa kokousviikkoa seuraavana tiistaina.


Tekninen lautakunta 2017-2021


Raimo Salomaa
Puheenjohtaja
Puh. 040 762 9674
raimo.salomaa@haapajarvi.fi

Reijo Puranen
Varapuheenjohtaja
Puh. 040 543 9941
reijo.puranen@haapajarvi.fi

Lauri Niemi
Puh. 0400 246 190
lauri.niemi@haapajarvi.fi

Jouko Pekonen
Puh. 040 500 1945
jouko.pekonen@haapajarvi.fi

Katja Sikala
Puh. 040 193 7797
katja.sikala@haapajarvi.fi

Hilkka Soranta
Puh. 0400 876 844
hilkka.soranta@haapajarvi.fi

Markku Mäkelä
Puh. 040 910 4895
markku.makela@haapajarvi.fi

Maritta Niska
Puh. 040 709 9454
maritta.niska@haapajarvi.fi

Samuel Vainio
Puh. 044 240 2727
samuel.vainio@haapajarvi.fi