Siirry sisältöön

Sivistyslautakunta


Sivistyslautakunta huolehtii opetus- ja kulttuuritoimen, ruokapalvelujen sekä vapaan sivistystyön tehtävien järjestämisestä ja kehittämisestä.

Kokoukset pidetään tarvittaessa torstaisin alkaen klo 18.30
Pöytäkirja pidetään yleisesti nähtävillä koulutoimistossa kokousta seuraavana maanantaina tai, jos silloin on pyhäpäivä, seuraavana arkipäivänä klo 8.00 - 16.00.

Sivistyslautakunta 2017-2021

Teijo Paananen
Puheenjohtaja
Puh. 040 5740 187
teijo.paananen@haapajarvi.fi

Jussi Peltokorpi
Varapuheenjohtaja
Puh. 044 025 7250
jussi.peltokorpi@haapajarvi.fi

Simo Alanko
Puh. 040 573 4425
simo.alanko@haapajarvi.fi

Tiina Pietikäinen
Puh. 040 736 4790
tiina.pietikainen@haapajarvi.fi

Riikka Parttimaa
Puh. 044 528 4413
riikka.parttimaa@haapajarvi.fi

Esko Lapinoja
Puh. 050 524 3363
esko.lapinoja@haapajarvi.fi

Aila Kukkola
Puh. 044 445 6279
aila.kukkola@haapajarvi.fi

Sirli Hautamäki
Puh. 040 960 9888
sirli.hautamaki@haapajarvi.fi

Vesa Puputti
Puh. 044 376 2396,
virka-aikana 044 445 6276
vesa.puputti@haapajarvi.fi