Siirry sisältöön

Jokilatvan opiston johtokunta


Jokilatvan opisto on Nivalan, Haapajärven, Pyhäjärven ja Reisjärven alueella toimiva kansalaisopisto, jossa kaiken ikäiset kuntalaiset voivat opiskella ja harrastaa. Jokilatvan opiston johtokunta hyväksyy osaltaan opiston toiminta- ja taloussuunnitelman sekä opetussuunnitelman. Sivistyslautakunta määrittelee johtokunnan muut tehtävät.

Jokilatvan opiston johtokunta 2013-2016

Jari Aittokoski
Puheenjohtaja
Puh. 0400 918 187
jari.aittokoski@pp.inet.fi

Erkki Koskela
Varapuheenjohtaja
Puh. 040 5555 536
erkki.koskela@pp9.inet.fi

Leila Kopola
Puh. 040 5162 019
leila.kopola@haapajarvi.fi

Teijo Paananen
Puh. 040 574 0187
teijo.paananen@haapajarvi.fi

Pirkko Hautala
Puh. 040 7057 766
pirkkoh.hautala@luukku.com

Anna-Maija Hilliaho
Puh. 0400 129 905
amkaarina53@hotmail.com


Matti Nuorala
Puh. 040 7796 871
matti.nuorala@nivala.fi

Hilkka Suni
Puh. 040 5042 344
hilkka.suni@nivala.fi

Katja Torssonen
Puh. 041 449 2058
glitter_katjuzka@yahoo.com